• 2.doplnujuca otazka

    Dobry den, predsa este mam na vas jednu otazku doplnujucu k zabudnutej tablete Aidee (2.tyzden v 2 blistri.)
    Ak bol posledny nechraneny styk 30.7 a tabletu som zabudla vziat 2.8 mala by som mat obavy z tehotenstva? Nakolko teda viem, ze zivotnost spermii najma pri HAK nieje dlha a ovulacia by nastala pri znizeni ucinku HAK do 10-12 dni, len sa chcem uistit, ze sa nemusim bat a teda sa budeme chranit aj inak.
    dakujem pekne

    Dobrý deň, ak ste v čase nechráneného pohlavného styku užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, boli ste plne chránená, procesy na vaječníkoch boli blokované a tým pádom tehotná nebudete. Nemusíte sa obávať. Chráňte sa aj doplnkovo, ako som Vám už písal a pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.