• Stratená tabletka

    Dobrý deň,
    užívam antikoncepciu Katya tri mesiace. Dnes som mala dobrať poslednú tabletku z blistra a od zajtra som mala mať 7-dňový interval bez tabletiek, avšak ráno, keď som si tabletku išla zobrať, mi vypadla na zem a nenašla som ju. Ako mám prosím postupovať, aby som bola aj naďalej ochránená pred otehotnením?

    Dobrý deň, ak ste dnes už tabletku hormonálnej antikoncepcie neužili, dnes si rátajte ako prvý deň sedemdňovej pauzy a následne začnite s užívaním tabliet hormonálnej antikoncepcie z nového blistra. Cyklus sa Vám tak síce posunie o deň, ale budete aj naďalej chránená. Určite si nepredlžujte sedemdňovú pauzu!