• Užitie hak

    Dobrý deň. Užívam hormonálnu antikoncepciu Leverete a mam ísť na jeden deň k vode a ma byt viac ako 30stupnov, v pribalovom letáku sa uvádza, že treba skladovať tablety do 30stupnov, hak užívam o 15:00. Mám si Zobrať balenie normálne so sebou alebo neriešiť a zobrať si až tabletku keď budem doma čo môže byt okolo 10/11stej? Ďakujem.

    Dobrý deň, vhodnejšie je užiť tabletku o niekoľko hodín skôr. Párhodinový rozdiel v užití tabletky hormonálnej antikoncepcie nebude mať na jej účinok vplyv. Nemusíte sa obávať.