• Mykóza

    Dobrý deň,
    Na mykózou som dostala diflucan 150mg jednu kapsulu.

    Užívam antikoncepciu Regulon a som v poslednom týždni pred 7 dňovou pauzou.

    Chcela by som sa opýtať, či 1 tableta diflucanu môže znížiť účinnosť a pripadne na koľko?

    Medzi tabletkou antikoncepcie a týmto liekom som mala odstup 7hodin.

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, flukonazol, čo je účinná látka Diflucanu ovplyvňuje antikoncepciu pozitívne, teda dôjde ešte k zvýšeniu koncentrácie hormónov a tým sa riziko tehotenstva ešte viac znižuje. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.