• Mykóza počas antikoncepcie

    Dobrý deň,
    3 mesiace beriem antikoncepciu Karhleight aby sme sa s priateľom chránili 100%. Bohužiaľ od kedy beriem antikoncepciu mávam gynekologické problémy, myslíme si že ide o mykózu. Používala som pošvové antibiotiká aj krém. Po týždni sa mi to vyliečilo no vždy sa mi to vracia, nevieme mat ani pohlavný styk pretože vždy sa to vráti. Je možné že je to od antikoncepcie? A účinkuje počas mykózy antikoncepcia tak ako má?

    Dobrý deň, takto aa Vám bez poznania akýchkoľvek bližších informácií, výsledkov a vaginálneho nálezu bližšie objektívne vyjadriť neviem. Môže sa jednať aj o mykózu. Treba myslieť aj na to, že infekciu Vám môže zaniesť partner, preto aj napriek opakovanému Vášmu preliečeniu môžete mať opakované infekcie. Každý prípravok, aj antikoncepcia, môže mať vedľajšie alebo nežiadúce účinky. Mykóza na účinky tabletkovej hormonálnej antikoncepcie nemá vplyv.