• Tabletka

    Dobrý deň chcem sa spýtať beriem antikoncepciu už skoro rok ale stala sa taká vec že som zabudla prvý krát užiť siedmu tabletku v prvom týždni a vten deň som mala nechránený styk. Užila som tabletku až na ďalší deň spolu s ďalšou. Môžem otehotnieť? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, za daných okolností to môže byť problém, účinok hormonálnej antikoncepcie môže byť oslabený. Záleží však od viacerých okolností, času pohlavného styku a času obvyklého užitia, pretože v čase styku mohol byť účinok hormonálnej antikoncepcie z predošlej tabletky. Užitie dvoch tabliet, teda aj zabudnutej spolu s aktuálnou bol dobrý postup. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie a najbližších 7 dní používajte aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).