• klacid a tri-regol

    Dobrý deň, doktorka mi predpísala antibiotiká Klacid 500mg, moja otázka znie, či ovplyvnia účinnosť antikoncepcie Tri-regol?

    Dobrý deň, samotný Klacid účinok hormonálnej antikoncepcie neznižuje. Antibiotiká sa užívajú dlhšiu dobu a pravideľne, tým zvyšujú funkciu pečene, pomocou ktorej sa rozkladajú liečivá v tele, platí to aj pre antikoncepciu. Ak si chcete byť úplne istá, počas užívania antibiotík sa môžete chrániť aj doplnkovo (používať kondóm).