Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,496 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Antikoncepcia a hnacka

  , Autor: SP99.

  Dobry den,
  beriem antikoncepciu KarlHleight, momentalne zacinam 3. tyzden aktivnych tabliet v blistri. V pondelok okolo 21:00 som zobrala tabletku a o 9:00 v utorok ma prehnalo. Cely utorok som mala hnacku (asi 5-6 krat), v utorok vecer som uzila o 21:00 dalsiu aktivnu tabletu, ale prehnalo ma znovu asi po hodine od uzitia, takze som uzila dalsiu aktivnu tabletku. Dnes o 9:00 ma znovu prehnalo. Chcem sa spytat, ako mam postupovat, ak bude hnacka pokracovat, aby som bola chranena?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Za daných okolností je potrebné sa chrániť aj doplnkovo (používať kondóm) počas celého aktuálneho cyklu.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia a hnacka

  , Autor: SP99.

  Dakujem. A ak uz ma dnes viac neprezenie, taktiez sa treba doplnkovo chranit?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, za daných okolností je to, aj keď iba preventívne, najvhodnejšie riešenie. Budete mať istotu a aj Vy budete kľudnejšia.

 • Antikoncepcia a hnacka

  , Autor: Barborela

  Dobry den, viem, ze 3-4 hodiny od uzitia hak ak je hnacka, ze si musim davat pozor a chranit sa 7 dni. k vsak do hodiny od uzitia hak pride normalna stolica vtedy aom stale chranena? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak sa nejednalo o riedku hnačkovitú stolicu, či opakované hnačky, normálna stolica nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie, takže účinok hormonálnej antikoncepcie je zachovaný. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia a hnacka zaludocne tazkosti

  , Autor: Barborela

  Dobry den, beriem hak daylette 24+4.

  Na 22. aktivnu tabletku som mala raz hnacku a dala som si nahradnu tabletku

  Na 23. aktivnu tabletku som mala zaludocne problemy, bolel ma zaludok a mala som krce a pocit na zvracanie ale nevracala som, no tabletku som uzila az o 10 hodin neskor ako zvycajne. Raz ma prehnalo

  Na 24. aktivnu tabletku ma uz aj prehanalo niekolko krat, uzila som v priebehu dna aj immodium, smecta, hylak, cierne uhlie a pila cierny caj, matovy a salviovy caj.

  Na 1. a 2. placebo tabletku ma uz neprehanalo ale uzila som 3 krat denne smectu preventivne. A pila vyssie spomenute caje.

  Chcem sa spytat kedy budem zasa plne chranena. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností je vhodné sa chrániť aj doplnkovo aj prvých sedem dní ďalšieho blistra. Závisí však tiež od toho, či budú tráviace ťažkosti pretrvávať.

 • Antikoncepcia a hnačka

  , Autor: single10@azet.sk

  Dobrý deň,
  písala som vám ohľadom hnačky a antikoncepcie Daylette. Napíšem vám ešte zhrnutie a doplnenie mojej otázky, ak vás môžem poprosiť o odpoveď.
  V nedeľu ráno o 09:00 som užila HAK, poobede o 16 tej normálna stolica. Vstrebanie by malo byť ok.
  V nedeľu večer medzi 22 a 23 hodinou ( 13 až 14 hodín od užitia HAK) ma 2 krát prehnalo a dala som si Imodium.
  V pondelok ráno o 04:00 som vstávala do práce a ešte raz ma prehnalo a dala som si ešte jeden Imodium. Čiže 5 hodín pred užitím HAK. Potom už viac nie.
  V pondelok ráno o 09:00 klasicky som si dala HAK. Od toho rána od 4tej (5 hodín pred užitím) ma už viac neprehnalo ani imodium som si už nedala. Vstrebanie by tým pádom malo byť v poriadku, alebo sa mýlim? Ďakujem za skorú odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, ako som už písal, účinok hormonálnej antikoncepcie by mal byť zachovaný. Pri akýchkoľvek pochybnostiach, aj do budúcna, je však lepšie mať pár dní pohlavnú abstinenciu, prípadne použiť aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

 • Antikoncepcia a hnačka

  , Autor: zuzu0000

  Dobrý deň,
  užívam už približne 3 roky antikoncepciu Adele, a dnes som mala asi hodinu po užití tablety silnú hnačku. No len jednorázovo. Momentálne sa nachádzam v druhom týždni blistra, a neviem ako mám postupovať. Posledný pohlavný styk som máa približne pred 5-6 dňami. Dalo by sa, ak by som nebrala žiadnu náhradnú tabletku, a len sa ďaľších 7 dní chránila? Čo treba užiť aj náhradnú?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností je riziko zníženia účinku hormonálnej antikoncepcie. Máte dve možnosti. Alebo užijete ešte jednu tabletku hormonálnej antikoncepcie, čím sa Vám ale skráti cyklus o deň, alebo budete pokračovať v užívaní hormonálnej antikoncepcie podľa plánu, ale nasledujúcich aspoň 7 dní budete používať aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).