• Antikoncepcia a hnačka

    Dobrý deň, dnes som mala s priateľom nechránený styk a teda priateľ ejakuoval do vnútra, no úplne som zabudla, že v stredu v noci okolo pol noci som mala hnačku, nie extra silnú, no bolo to asi hodinu a pol potom ako som vzala antikoncepciu. Stolicu som mala aj normálnu a potom riedku, ale iba raz. Potom už nie. Sú znížené účinky antikoncepcie? Ďakujem

    Dobrý deň, ak sa jednalo o jednorazovú redšiu stolicu a nie o silnú a opakovanú hnačku, účinok hormonálnej antikoncepcie nemusí byť znížený. Do budúcna odporúčam pri hnačke do 3 až 4 hodín užiť náhradnú tabletku hormonálnej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.