• Sterilizacia

    Dobry den. Po dvoch sekciach a zrastoch aj na maternici som sa rozhodla pre sterilizaciu, nakolko hormonalnu antikoncepciu neznasam dobre a mam uz 36 rokov. V papieroch mam napisane LSK, to znamena odstranenie celeho vajcovodu? Alebo ako sa standardne robi sterilizacia? V ambulancii som sa na to zabudla spytat. Dakujem.

    Dobrý deň, LSK znamená laparoskopia/laparoskopicky. Na našej klinike sa realizuje sterilizácia formou salpingektómie (LSK SE bilat.), kedy sa odstránia oba vajíčkovody. Podľa opisu mi nie je jasné, čo Vám bolo konkrétne robené. Pri nejasnostiach sa určite pýtajte lekárov v zdravotníckom zariadení, kde bol výkon realizovaný.