• Cyklus

    Dobry den prajem oan doktor. Chcela by som sa prosim opytat. Uz som vam pisala ohladom antikoncepcie len mam trosku zmätok v tom. 25.augusta som dostala prirodzenu menstruaciu a v ten den som zacala prvy x v zivote uzivat antikoncepciu. Po 4 dnoch som ju vsak vysadila nerobila mi dobre. A 31. augusta cize 6 dni od prveho dna menstruacie som zacala znova krvacat asi 5 dni zo spadu hormonov. Teraz neviem ako pocitat cyklus pretoze mam ist na zavedenie telieska na dalsiu menstruaciu ale ja neviem kedy ju dostanem pretoze neviem ci mam pocitat novy cyklus od prveho dna prirodzenej menstruacie alebo prveho dna krvacania zo spadu hormonov po vysadeni HAK. Prosim o radu kedy mi vlastne zacne novy cyklus. Dakujem vam pekne a prajem pekny den.

    Dobrý deň, aj keď to nemusí vyjsť presne, ale iba orientačne, počítajte si prvý deň menštruačného cyklu od dňa prvého dňa krvácania zo spádu hormónov. Je to však prakticky jedno. Vnútromaternicové teliesko sa zavádza pri končiacej menštruácii, takže si to odsledujte. Dovtedy je potrebné mať realizovaný výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie s negatívnym výsledkom, ako aj zakúpené samotné vnútromaternicové teliesko.