Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,788 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Antikoncepcia Sunya

  , Autor: Aliii

  Dobrý deň. Chcela som sa spýtať či sa môže užívať antikoncepcia Sunya s liekom Degan.

  Užívam prvý krát antikoncepciu od 19.5. a tri dni mi bolo ťažko po užití cca po 3 hodinách od antikoncepcie som si dala pol tablety deganu. narušil sa tým účinok antikoncepcie?

  Ešte jedna otazka. 18.5. podvečer mi začalo spinenie ale samotne krvácanie sa rozbehlo až 19.5 ráno . Sunyu som si dala večer o 21.hodine. ráta sa to ako prvý alebo druhý deň menštruácie? Keď som ju začala užívať až keď sa menzes rozbehol nie pri spineni?
  Od kedy budem plne chránená?
  Mám zjedenych 5tabliet.

  Ešte užívam euthirox ráno a cez deň probiotiká proven lactobacilus s brusnicami prípadne niekedy d manozu s brusnicami a b komplex.... A tri krát som zjedla pol deganu.

  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, Degan ako taký nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie, ale vhodnejšie je dodržať pár hodinový odstup medzi užitím Deganu a tabletky hormonálnej antikoncepcie. S užívaním hormonálnej antikoncepcie ste začali správne. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste za daných okolností chránená od začiatku užívania. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia a lieky Kreon

  , Autor: janulka54

  Dobry den, chcem sa opytat, ci sa navzajom ovplyvnuje, (teda ci moze znizit ucinok antikoncepcie) antikoncepcia Sunya a liek Kreon 25000. Kreon neberiem pravidelne len pri niektorych jedlach alebo na oslave, vtedy si, napr. dam aj 2 tabletky za oslavu. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, Kreon je liek, ktorý obsahuje zmes enzýmov, ktorá sa nazýva "pankreatín". Pankreatín napomáha tráveniu potravy v prípadoch, kedy podžalúdková žľaza neprodukuje dostatočné množstvo tráviacich enzýmov. Na účinok hormonálnej antikoncepcie by nemal mať žiaden vplyv. Vhodnejšie je však dodržať niekoľkohodinový odstup medzi užitím Kreonu a tabletkou hormonálnej antikoncepcie. Ak ho však navyše užívate nepravidelne a iba podľa potreby, nevidim v tom problém.

 • otázka

  , Autor: 10kvietocek

  Chcela by som sa ešte informovať:)..či je antikoncepcia Sunya 1OOpercente účinná?:)či nie je riziko otehotnenia ..a kedy presne môžem mať s priateľom nechránený pohlavný styk:)ak ju beriem prvýkrát ..Ďakujem:)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  žiadna antikoncepcia nie je 100 % účinná, tabletková antikoncepcia sa tejto úspešnosti najviac približuje. Ak s antikoncepciou začínate, nechránený pohlavný styk môžete mať po 7 dňoch užívania. Pri kontinuálnom užívaní ste chránená prakticky stále aj počas menštruácie.