• Chrípka a IUD

    Dobrý deň, mám teliesko Levosert. Menstruacia mi mešká už 20 dni. Momentálne som chorá a mám silný kašeľ. V noci nastalo spinenie. Viem, že počas zavedeneho telieska môže nastať spinenie, ale nemohlo sa tým silným kašľom teliesko nejako posunúť. Všetky kontroly doteraz ukázali, že sa vôbec neposunulo.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, vnútromaternicové teliesko sa nedá iba tak "vykašľať". Počas zavedeného vnútromaternicového telieska sa špinenie môže vyskytovať v nepravidelných intervaloch, rovnako tak ku špineniu nemusí dôjsť vôbec. Je to individuálne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, ani k správnej polohe Vášho vnútromaternicového telieska. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý aj na základe USG vyšetrenia zhodnotí správnu lokalizáciu vnútromaternicového telieska.