• Ziadne krvacanie pocas placebo tyzdna

    Dobry den, pred 3 dnami som dobrala druhy mesiac antikoncepcie KarHleight. Uz som treti den na tabletkach bez hormonov ale ziadne krvacanie sa zatial nedostavilo. Minuly mesiac bol ale v poriadku a prislo na druhy den placebo tyzdna a antikoncepciu som brala pravidelne v rovnaky cas a nevynechala. Chcem sa spytat, je to normalne, ze moze krvacanie takto vynechat alebo meskat? Moze mat na to vplyv aj to, ze je to este len druhy mesiac, co som s antikoncepciou zacala? Popripade ako skoro si mozem spravit preventivny tehotensky test, ak by sa krvacanie vobec nedostavilo?

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, je to normálne a pomerne časté, najmä v začiatkoch užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie, že krvácanie zo spádu hormónov sa počas obdobia placebo tabliet nedostaví vôbec. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá a nie je potrebné si realizovať tehotenský test. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.