• Hnačky

    , Autor: Anonnym

    Dobrý deň, užívam antikoncepciu leverette 5 mesiac a od začiatku užívania 5 blistra má trápia hnačky. Dnes som užila 2 tabletku z prvého týždňa. Včera aj dnes som mala po 5 hodínach od užitia silnejšiu hnačku. Je znížená účinnosť antikoncepcie a mám sa chrániť aj dodatočne? Hnačky nemám stále, len až po 4-5 hodinách.

    Dobrý deň, ak sa Vám hnačky opakujú pravidelne každý deň, môže sa jednať o vedľajší, či nežiadúci účinok hormonálnej antikoncepcie. Vylúčiť je potrebné aj črevnú virózu. Po piatich hodinách by tabletka mala byť už vstrebaná. Vo všeobecnosti sa odporúča doplnková ochrana, ak dôjde k hnačke do troch až štyroch hodín od užitia tabletky hormonálnej antikoncepcie. Každodenné hnačky Vám však z dlhodobého hľadiska nebudú vyhovovať. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné pouvažovať o zmene preparátu hormonálnej antikoncepcie a navštíviť obvodného gynekológa. Odsledujte si to.