• Otehotnenie a antikoncepcia

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som v 4-5 týždni tehotenstva a zistila som to len pred týždňom. Brala som antikoncepciu stále bez prerušenia a bez vynechania. Ako sa mohlo stať, že som tehotná? Nejde mi do hlavy, že som brala antikoncepciu a aj tak som otehotnela. Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, nie sú mi známe okolnosti potvrdenia, či diagnostikovania tehotenstva, ani druh, či okolnosti užívania hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Sú však prípady, kedy dôjde k zlyhaniu antikoncepcie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.