• Antikoncepcia a imodium

    , Autor: katulinka

    Dobrý deň, neviem sa dostať k svojim lekárom lebo som odcestovaná tak sa pýtam tu. No už dlhšie mam tráviace ťažkosti - hnačky. Teda mam riedku stolicu 3-5x do dňa. Užívam Imodium, pravidelne. Je možné, že mi to znižuje účinok HAK?
    A vlastne môžem kľudne Hak 24/ 4 placebo, brať vždy bez placebo tabletiek a teda bez prestávky na krvácanie?
    Ďakujem krásne

    Dobrý deň, áno, ak máte tráviace ťažkosti a je narušené vstrebávanie v črevách, môže to mať vplyv na porušenie vstrebávania tabliet hormonálnej antikoncepcie a teda účinok hormonálnej antikoncepcie môže byť znížený. Odporúčam preto počas celej doby tráviacich ťažkostí chrániť sa aj doplnkovo (používať kondóm). Nie je úplne vhodné dlhodobo spájať blistre užívaním iba aktívnych tabliet.