• Zabudnutie antikoncepcie a krvácanie

    , Autor: Dominika99

    Dobrý deň, beriem antikoncepciu ale zabudla som si dať dve tabletky, bolo to takto: v nedeľu som si zabudla dať, v pondelok siknsi dala a v utorok som znovu zabudla. Odvtedy beriem normálne ale akoby mi prišla menštruácia, bolesti a hnedá občas normálna krv. Ako sa postupuje v takejto situácii, prosím vás o radu. Potrebujem krvácanie a bolesti zastaviť kvôli blížiacej sa dovolenke

    Dobrý deň, za daných okolností nie ste chránená proti otehotneniu, preto v prípade pohlavného styku používajte mechanickú ochranu (kondóm). Pri vynechaní viacerých tabliet hormonálnej antikoncepcie v priebehu niekoľkých dní je dostavenie sa krvácania normálne. Ďalšie možnosti užívania záležia od toho, aký preparát užívate a v ktorom dni cyklu sa nachádzate.