• Menštruácia a antikoncepcia

    Dobrý deň pán doktor. Užívam antikoncepciu leverette a momentálne mám 3 deň 7 dňovej pauzy. Podľa pribaloveho letáku by malo nastať krvácanie na 2-3 deň ale ja stále nekrvacam iba na krčku maternice mám krvavý hlien. Počas užívania aktívnych tabliet som celý cyklus špinila. Je možné, že kvôli špineniu počas cyklu menštruácia nepríde? Skúšala som robiť aj tehotenský test a bol negatívny. Skúsiť ešte počkať? A ak nepríde menštruácia počas pauzy a test bude znova negatívny tak mam pokračovať v užívaní antikoncepcie?

    Dobrý deň, je pomerne časté, že najmä v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie, sa môže vyskytovať špinenie alebo krvácanie aj počas celého cyklu a následne sa potom nemusí počas pauzy krvácanie z vysadenia dostaviť. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej anrikoncepcie.