• Rozhadzany cyklus

    , Autor: naty-3

    Dobrý deň,
    Chcela by som sa poradiť ohľadom rozhádzaného cyklu po vysadení HAK. V októbri 2020 po MS som HAK už nezačala brat. MS som dostala v Novembri až na 43 deň. V decembri som nemala pretože ms som dostala až na 38 deň a to bolo v januári. Vo februári to tiež bolo až na 38 deň ale v marci som zase nemala. Dostala som až v apríli a to až na 51 deň. A teraz je maj a ja zase čakám kedy ms dostanem. HAK som brala jeden rok pred tým som tiež mala trochu rozhadzany cyklus ale meskala len dva týždne. Môže to byť z toho ze som HAK vysadila a telo potrebujem čas aby sa to dalo úplne do poriadku?
    Za odpoveď veľmi pekne ďakujem

    Dobrý deň, ak ste mali nepravidelný menštruačný cyklus aj pred nasadením hormonálnej antikoncepcie, nemyslím si, že teraz dôjde k spontánnej úprave menštruačného cyklu. Ak Vám hormonálna antikoncepcia nerobila problémy, na úpravu cyklu bude vhodné opäť nasadiť hormonálnu antikoncepciu. Poraďte sa s Vašim obvodným gynekológom.