• Antikoncepcia Zlynda

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, beriem antikoncepciu Zlynda , beriem ju tak že vynechávam placebo tabletky, kvôli tomu aby som nekrvacala (zdravotné problémy) a beriem ju už druhý mesiac a už 3 týždne krvacam. Môže to byť že ťa antikoncepcia nezaberá a treba ju vymeniť alebo prečo už tak dlhodobo krvacam .... Dakujem za odpoveď

    Dobrý deň, môže to byť aj kvôli tomu, že vynechávate placebo tabletky a kontinuálne užívate hormonálne aktívne tabletky. V tom prípade sa môže špinenie, či krvácanie vyskytovať aj prakticky počas celej doby užívania druhého blistra. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Treba však tiež povedať, že špinenie je najčastejším vedľajším účinkom tejto jednozložkovej hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné rozmýšľať o zmene preparátu, prípadne o vysadení antikoncepcie.