• Antikoncepcia a antibiotiká

    , Autor: Nana11

    Dobrý deň,
    24.11 som dobrala poslednú tabletku HAK karhleight. 25.11 som si dala prvú placebo tabletu, no zároveň som začala brať aj antibiotiká nolicin.
    2.12 som začala znova brať HAK(1tyzden) a 4.12 som dobrala posledné antibiotiká.
    Ako dlho budú znížené účinky HAK a ako dlho sa mám chraniť aj inou antikoncepciou?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, výrobcom nie je popisovaná kontraindikácia užívania Nolicínu a hormonálnej antikoncepcie. Skôr si dávajte pozor na konzumáciu mliečnych výrobkov počas užívania antibiotika. Tablety užívajte s minimálnym dvojhodinovým odstupom. Pre Váš pokoj a istotu môžete v čase užívania antibiotík, ako aj sedem dní po doužívaní antibiotík používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).