• Rotavirus

    , Autor: Sima121

    Dobrý deň pred týždňom moji chlapci dostali rotavirus....boli sme aj v nemocnici....celý čas som s nimi bola hospitalizovaná.... čo prinieslo to že po prepustení domov som ho dostala aj ja....je možné aby rotavirus ovplyvnil účinnosť antikoncepcie...ja som nový blister začala užívať 20.11. choroba sa u mňa prejavila podvečer 24.11. najhoršie dní boli 25.11. a 26.11. tieto som hnačkovala.... samozrejme som užívala aj lieky na zastavenie hnačky + probiotiká.....No zároveň som normálne brala aj antikoncepciu..a včera 27.11.som spozorovala jemné krvácanie ako keby som dostala menštruáciu... ako teraz pokračovať normálne mám dobrať blister a čakať kým príde ďalšia menštruácia...alebo už ďalšia nepríde??? Ďakujem

    Dobrý deň, aj napriek pravidelnému užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie vplyvom črevnej infekcie a hnačiek došlo pravdepodobne k zníženiu účinku hormonálnej antikoncepcie. Ďalší postup záleží od dávkovacej schémy preparátu, ktorý užívate. Ak užívate preparát v schéme 21 + 7 dňová pauza, po doužívaní súčasného blistra pokračujte v kontinuálnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, s vynechaním sedemdňovej pauzy. Ak užívate preparát, ktorý obsahuje aj placebo tabletky, po doužívaní aktívnych tabliet vynechajte placebo tabletky a pokračujte v užívaní ďalšieho blistra. Počas celej doby užívania blistra používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.