• HAK Karhla a ATB Ospexin

    , Autor: Mon_A

    Dobrý deň, pán doktor.
    Brala som ATB Ospexin 1000mg v dávke 3tab./deň v 8hod.intervaloch kvôli recidíve zápalu močových ciest.
    Tieto ATB som užívala v čase 6.-17.11. (tri krabičky).
    Užívam HAK KarHla, pričom som poslednú tabletku cyklu užila 3.11., nasledovala 7dňová pauza (menštruácia 7.-11.11.), ďalší blister som začala užívať 11.11.2021. Je možné, že tieto ATB znižujú účinnosť HAK, ak išlo o takúto vyššiu dávku?
    10 dní som užívala aj probiotiká 1tab./deň a Urinal Akut Forte (tiež 1 tab./deň).
    Je potrebné doplniť HAK aj inou formou?
    Ak áno, ako dlho?
    Vopred ďakujem za informácie a želám pekný deň.

    Dobrý deň, spomínané antibiotiká neznižujú účinok antikoncepcie, preto pri pravidelnom užívaní by mal byť antikoncepčný účinok zachovaný. Samozrejme, ak budete kľudnejšia, môžete nasledujúcich 7 dní používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).