Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Daylette a krvácanie

    , Autor: Barborela

    Dobrý deň,
    09. septembra som začala užívať Norerhisteron na oddialenie menzesu, brala som ho 10 dní do 19teho.

    Potom 22. 09. prišiel menzes, a na 3tí deň menzesu som začala užívať antikoncepciu Daylette, t.j. 24. septembra začiatok užívania.

    Dnes 08. 10. som užila 15tu tabletku z prvého blistra, zostava mi ešte 9 aktívnych, avšak ja som už dnes začala špiniť, až slabunko krvácať (našla som krv aj na nohavičkách aj na papieri).

    Je to kvôli Norerhisteronu, zle zvolenej antikoncepcii alebo kvôli cvičeniu? Alebo je to normálne a krvácanie sa časom upraví len na cca obdobie placebo tabliet? Alebo mám vyhľadať lekára. Alebo ešte najhorší prípad mám si zvyknúť na takéto nečakane krvácanie aj počas aktívnych tabliet?

    Mám 30 a nerodila som.

    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, špinenie, hlavne v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie, sa môže vyskytovať aj počas cyklu. Organizmus by si mal zvyknúť. Za predpokladu, že ste začali s užívaním hormonálnej antikoncepcie až na tretí deň cyklu, bolo potrebné sa prvých sedem dní užívania hormonálnej antikoncepcie chrániť aj doplnkovo (kondómom). Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Ak by sa stav neupravil v priebehu pár mesiacov, bude vhodné pouvažovať o zmene preparátu hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.