• Zmena HAK

    , Autor: naty-3

    Dobrý deň chcela by som sa len spýtať. Brala som HAK 30 mg ale musela som ju vymeniť doktorka mi dala 20mg, beriem ju teraz mesiac ale pri menštruácii ma boli v podbrušku. Tak ako to bolo pred tým keď som ešte žiadnu antikoncepciu nebrala. Je to normálne a potrebuje telo čas si zvyknúť na zmenu ale slabšiu dávku? Ďakujem

    Dobrý deň, odsledujte si to. Znížené dávkovanie nemá mať vplyv na bolesti v podbrušku. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám eventuálne preparát antikoncepcie zmení.