Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Priznaky ako PMS / tehotenstvo

  , Autor: Plaška

  Dobrý deň. Užívam antikoncepciu Leverette 5.mesiac, pravidelne každý deň v cca rovnakú hodinu max 2 hodiny občas neskôr. Už dlhšie ako týždeň mám silné Výtoky, sú riedke vôbec nie hrudkovite ako pri mykóze, sú mliečne. Keď stojím, x krát za deň doslova cítim ako zo mňa tečie. Necítim svrbenie ani pálenie ani zápach, možno občas mierne kyslejši. K tomu už asi týždeň mám citlivejšie prsia a tiež asi týždeň zhoršenú pleť, vyhadzala som sa vyrážkami pupakmi ako pubertiak. K tomu som sa cítila aj celkom podráždene a smutne ako pri PMS. Šla som sa gynekológom aby ma pozrel, ale on ma ani nevyšetril lebo nemal čas a rovno mi predpisal.klotrimazol tabl a krém na mykozu. Ja aa bojím či môžem byť tehotná, priateľ sa robí do mňa keďže užívam atk, nedávame si inak pozor. Jedine 1x som atk užila na oslave včas ale o pár minút na to som už popíjala pomaly víno, môže to znížiť účinnosť HAK ? Alebo väčší príjem tekutín po užití atk môže znížiť účinnosť?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Ak nedošlo k hnačke alebo zvracaniu do 2 - 3 hodín po užití tabletky hormonálnej antikoncepcie, víno, ani väčší príjem tekutín účinnosť hormonálnej antikoncepcie nezníži. Nemusí sa u Vás jednať o infekciu ako takú, ale o bakteriálnu vaginózu. Skúsiť si môžete aplikovať aj predpísaný Klotrimazol a následne si urobiť kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.