• Antikoncepcia zlynda a cefzil

    , Autor: gabi1978

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ze ci antibiotiká CEFZIL znižuje antikoncepci zlynda. Ďakujem

    Dobrý deň, spomínané antibiotikum sa odbúrava iným spôsobom, ako hormonálna antikoncepcia, preto by účinok nemal byť za predpokladu pravidelného užívania antikoncepcie ovplyvnený. Ak si ale chcete byť absolútne istá, môžete počas užívania antibiotík, ako aj sedem dní po doužívaní používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).