• Neuzite tablety

    , Autor: Lianaa

    Dobry deň uzivam hak Zlynda.
    V prvom týždni som neuzila 3 tabletu a mala som pohlavný nechránený styk, lenže ani nasledujúce 2 dni som neuzila, pretože lieky som zabudla a bola som odcestovana.
    Je možné tehotenstvo? V užívaní pokračujem, kde som skončila. Vraj pri tejto hak tým, že je gestagenova nie je možné otehotnieť ani keď sa vynechá tableta .. neviem či to niesu mylne info

    Dobrý deň, tablety sa musia užívať každý deň v rovnakom čase, aby interval medzi dvoma tabletami bol vždy 24 hodín. Ak sa oneskorí užitie tablety, je nutné užite vynechanej tablety hneď, ako si žena spomenie a ďalšiu tabletu užiť v obvyklom čase, aj keď to znamená užitie dvoch tabliet súčasne a ďalších 7 dní jej potrebné používanie dodatočnej metódy antikoncepcie. Čím viac tabliet ste vynechali, tým vyššie je riziko, že sa zníži antikoncepčná účinnosť. Ak ste zabudli užiť tabletu v prvom týždni od začiatku užívania tabliet a mali ste pohlavný styk v týždni pred zabudnutím tablety, musíte si uvedomiť, že existuje riziko tehotenstva.