• Prvý krát antikoncepcia

    , Autor: LaVra

    Dobrý deň pán doktor,
    Chcem sa spýtať, dnes som po prvýkrát užila antikoncepciu Belara. Po akom čase sa vlastne nemusíme s priateľom báť že keď počas styku ejakuluje, nezostanem tehotná, nie som vôbec v tomto “zasvätená”
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, pri začatí užívania hormonálnej antikoncepcie si nie je na škodu prečítať príbalový leták. Ak ste prvú tabletku užili v prvý deň menštruácie, ste chránená prakticky ihneď. ak ste prvú tabletku užili na druhý, či tretí deň cyklu, je potrebné sa doplnkovo chrániť aspoň ešte týždeň. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.