Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Spinenie

    , Autor:

    Dobrú deň začala som brat antikoncepciu Zlynda od prvého dňa menštruácii krvacala som 2 týždne. Potom po týždni som začala
    znova spinit môžem sa spýtať ci je to normalne ? Za odpoveď ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, špinenie, či krvácanie je hlavne v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie pomerne bežné. Pri jednozložkovej (gestagénovej) hormonálnej antikoncepcii je riziko špinenia ešte vyššie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Špinenie

    , Autor:

    Dobrý deň užívam už rok antikoncepciu mistra a v poslednom čase som si všimla špinenie (hnedé) nie je toho veľa ale aj tak sa chcem opýtať či je to v poriadku.. v sobotu mi začína 7 dňová pauza tak nie je to náhodou kvôli tomu?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie, či krvácanie aj mimo pauzy pomerne časté. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Antikoncepcia a špinenie

    , Autor:

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať. V stredu minulý týždeň mi začal normálny cyklus, začala som brat antikoncepciu. Oficiálne mi cyklus skončil v pondelok. V utorok som mala nechránený pohlavný styk. A od vtedy tretí deň už mám krvavé špinenie/ výtok. Je to spôsobené pilulkami kým si telo zvykne alebo to môže byt stykom alebo tehotenstvo? Ďakujem krásne a pekný deň

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, špinenie, hlavne v začiatkoch užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie, je pomerne časté. Či je špinenie spôsobené pohlavným stykom sa Vám neviem vyjadriť, vylúčiť sa to však tiež nedá. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Biseptol

    , Autor:

    Dobrý deň.
    Užívam 6 deň ATB Biseptol spolu antikoncepciu TriRegol už pomaly 6 mesiac a dneska som kúsok zakrvacala môže to byť z užívania antibiotík? Doktor mi kázal užívať ak ascorutin popri antikoncepcii lebo som popri užívani stále kúsok spinila ,krvácala no meniť antikoncepciu mi nechcel,že to bezne a prejde to pri užívaní ascorutinu je to správny postup ?Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, špinenie, či krvácanie sa môže vyskytovať počas užívania hormonálnej antikoncepcie. Užívanie antibiotík bez ohľadu na užívanie antikoncepcie má často vplyv na cyklus a môže spôsobovať špinenie, krvácanie, ale aj posun, či znepravidelnenie cyklu. Ascorutin sa používa pomerne často na podporu cievnej steny. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach ho navštívte.

  • Daylette a krvácanie

    , Autor:

    Dobrý deň,
    09. septembra som začala užívať Norerhisteron na oddialenie menzesu, brala som ho 10 dní do 19teho.

    Potom 22. 09. prišiel menzes, a na 3tí deň menzesu som začala užívať antikoncepciu Daylette, t.j. 24. septembra začiatok užívania.

    Dnes 08. 10. som užila 15tu tabletku z prvého blistra, zostava mi ešte 9 aktívnych, avšak ja som už dnes začala špiniť, až slabunko krvácať (našla som krv aj na nohavičkách aj na papieri).

    Je to kvôli Norerhisteronu, zle zvolenej antikoncepcii alebo kvôli cvičeniu? Alebo je to normálne a krvácanie sa časom upraví len na cca obdobie placebo tabliet? Alebo mám vyhľadať lekára. Alebo ešte najhorší prípad mám si zvyknúť na takéto nečakane krvácanie aj počas aktívnych tabliet?

    Mám 30 a nerodila som.

    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, špinenie, hlavne v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie, sa môže vyskytovať aj počas cyklu. Organizmus by si mal zvyknúť. Za predpokladu, že ste začali s užívaním hormonálnej antikoncepcie až na tretí deň cyklu, bolo potrebné sa prvých sedem dní užívania hormonálnej antikoncepcie chrániť aj doplnkovo (kondómom). Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Ak by sa stav neupravil v priebehu pár mesiacov, bude vhodné pouvažovať o zmene preparátu hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Antikoncepcia a menštruácia

    , Autor:

    Dobrý deň, užívam HAK Dienorette vyše pól roka. Doteraz som nemala žiadne problémy až doposiaľ. Pred mesiacom ako som mala týždeň pauzu som mala len take jemne špinenie tak som sa zľakla ale pokračovala som po pauze v užívaní. V nedeľu 3.10. som vzala poslednú tabletku a už 2 dni sa menštruácia nedostavila. V nedeľu som si robila test a vyšiel negatívny. Doteraz som nemala žiaden problém a menštruacia sa dostavila hneď po dobratí tabletiek na druhý deň. No teraz stále nič. Chcem sa spýtať teda či je nejaké riziko že som tehotná i led test vyšiel negatívny alebo čo dokázalo spôsobiť tieto problémy za posledné 2 cykly?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nemusíte sa vôbec znepokojovať, ani si realizovať tehotenské testy. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je úplne normálne a pomerne časté, že sa krvácanie z vysadenia počas sedemdňovej pauzy nedostaví. Naopak, môže sa objaviť špinenie aj počas užívania tabliet. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania je pravdepodobnosť tehotenstva minimálna. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.