• Otazka na antikoncepciu

    , Autor: Barbora2705

    Dobrý deň.
    Mám otázku ohľadom antikoncepcie Aidee.
    Chcela by som sa opýtať na to, či je táto antikoncepcia normálne spoľahlivá, ak mi bol zistený zvýšený prolaktín(tvorí sa mi mlieko v prsníkoch) a beriem antidepresíva(atarax,sulpirid,brintelix a olanzapin kvôli ktorému mám zvýšený ten prolaktín). Predsa sú to len rozhádzané hormóny, tak by som rada vedela či to ma nejaký vplyv na spoľahlivosť antikoncepcie pretože pohlavný styk s kondómom mi vôbec nerobí dobre a snažím sa mu vyhýbať . Aj napriek dostatočnej lubrikacii ma to boli a často sa mi robia aj ranky ktoré počas pohlavného styku bez kondómu nemám.
    Ďakujem za pomoc a rady.
    Prajem pekny deň.

    Dobrý deň, pri užívaní antidepresív je vhodnejšie užívanie vyššie dávkovej hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie by mal byť vplyv hormonálnej antikoncepcie zachovaný. Predpokladám, že Váš obvodný gynekológ, ktorý pozná všetky okolnosti a informácie, Vám predpísal vhodnú hormonálnu antikoncepciu.