• omylom som užila 2 tabletky naraz

    , Autor: anonymcek22

    Dobrý večer pán doktor, nikdy sa mi toto nestalo až dnes. beriem cca rok antikoncepciu maitalon no dnes som omylom užila 2 naraz. dnešnú a o 3 hodiny zajtrajsiu pretože som zabudla že som si ju dala. prosím vás čo mám v takomto prípade robiť? mám pokračovať s tým že mi bude jedna chýbať? a tým pádom potom čo? alebo budem chránená? dakujem

    Dobrý deň, áno, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Po doužívaní poslednej tabletky hormonálnej antikoncepcie si urobte 7 dňovú pauzu. Budete mať tým pádom o deň kratší cyklus. Po skončení 7 dňovej pauzy následne pokračujte v užívaní prvej tabletky z ďalšieho blistra. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená.