• Fluco Sandoz

    , Autor: Barbora11

    Dobrý deň, je nejaká pravdepodobnosť, že Fluco Sandoz 1 tableta týždenne znižuje účinnosť antikonecpie Karhla?
    Môj doktor mi povedal, že to je možné, ale nebol si istý a v lekárni si tiež neboli istí, ale povedali mi, že keď tabletky beriem s odstupom 4h tak to vplyv nemá. Podľa tohto vôbec neviem, čo mám robiť.
    Mala by som podľa vás používať nejakú inú formu ochrany, alebo je to teda v poriadku?

    Dobrý deň, spomínaná dávka nemá vplyv na účinnosť hormonálnej antikoncepcie. Užívanie niektorých liekov, medzi ktoré patrí aj flukonazol, dokáže významne zvýšiť hladinu iných liekov v organizme. Nie vždy stojí otázka, či sa zníži účinnosť liečiva pri užívaní týchto liečiv, ale či sa naopak nezvýši účinnosť, prípadne hladina účinnej látky, čo by mohlo mať v niektorých prípadoch neblahé účinky. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet, dodržte spomínaný časový odstup.