Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia Daylla

  , Autor: Anonymka1

  Dobrý deň, začala som užívať antikoncepciu Daylla vybrala som si čas 21:00, pretože sa mi prvý deň dostavila menštruácia až večer okolo 21:00 tak som si cez deň nebola istá či už cyklus naozaj začal, lebo som nemala ešte silnejšie krvácanie. Chcela by som sa opýtať či užívanie antikoncepcie večer o 21:00 má nejaký vplyv na jej účinok keď ju užívam každý deň v rovnakom čase? Plus sa chcem ešte opýtať či po 7 dňovej pauze keď začnem užívať druhý blister či by som si mohla posunúť jej užívanie na skoršiu hodinu napríklad na 20:00? Alebo to bude mať zlý vplyv?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ste chránená. Čas užívania si o pár hodín môžete posunúť. Niekoľkohodinové skoršie užitie alebo omeškanie nie je problémom. Už aj dnes môžete užiť tabletku o 20:00 hod., alebo aj skôr podľa potreby.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia Daylla

  , Autor: Anonymka1

  Dobry deň,

  ja by som sa chcela opýtať, že či tabletky ditiaden môžu mať vplyv na zníženie hormonálnej antikoncepcie s tým, že dnes mam prvý deň pauzu a včera som dobrala poslednú tabletku z blistra, 21 deň. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lieky užívané počas pauzy v užívaní hormonálnej antikoncepcie nemajú na účinok hormonálnej antikoncepcie vplyv.

 • Antikoncepcia Daylla

  , Autor: Anonymka1

  Dobrý deň, pán doktor, ja by som sa chcela opýtať či má nejaký vplyv keď som si zobrala tabletku antikoncepcie a potom ma pár min potom ma iba raz prehnalo a v príbalovom letáku písalo, že účinok antikoncepcie klesá ak zvraciam alebo mám silnú hnačku po 3-4 hodinách od užitia tabletky. Tak by som sa chcela opýtať či si myslíte, že klesol účinok antikoncepcie? Bolo to v prvom týždni užívania šiesty deň. Včera 30. marca bol 13. deň čo užívam antikoncepciu. Po tom ako sa mi stalo to s tou hnačkou tak som nemala pohlavný styk. Iba dni pred tým. Som v týchto dňoch už znova chránená, keď som ďalej pokračovala v pravidelnom užívaní v rovnakom čase? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, mohlo dôjsť k zníženiu účinku, ak ste však nasledujúcich 7 dní nemala pohlavný styk a užívala tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, ste plne chránená.

 • Antikoncepcia Daylla

  , Autor: Adi

  Dobrý deň, pred asi 3 týždňami mi moja gynekologička predpísala antikoncepciu DAYLLA, kvôli menštruačným bolestiam. Antikoncepciu beriem prvý krát v živote a preto sa chcem spýtať, či je normálne, keď mám už asi 5 deň nafúknuté podbruško a pocit, akoby som mala dostať menštruáciu. Taktiež ma bolia kríže, ako keď mám dostať svoje dni.

  Viete mi prosím povedať, či sa to časom upraví?
  Ďakujem za odpoveď, pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dobrý deň, opisované okolnosti svedčia pre blížiace sa krvácanie z vysadenia, ktoré by malo nastať do niekoľkých dní po doužívaní 21. tabletky. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.