• vitamín C

    , Autor: viki927

    Dobrý deň, už ste mi odpísali ohľadom vitamínu C, ze netreba užívať 1500mg na deň ale iba tých 500mg, ale aj keď som užívala predtým tých 1500mg malo to nejaký vplyv na zníženie účinku antikoncepcie? Lebo som sa niekde dočítala, že Cečko môže ovplyvňovať antikoncepciu.
    Ďakujem pekne

    Dobrý deň, existuje viacero štúdií zaoberajúcimi sa účinkom vitamínu C na účinok hormonálnej antikoncepcie. Väčšina z nich dokazuje vplyv vitamínu C vo veľkých množstvách na účinok hormonálnej antikoncepcie, nie je to však 100% istota, percentuálnu pravdepodobnosť Vám však nepoviem. 500mg denne Vám úplne bude stačiť. Pokračujte v pravidelnom užívaní hormonálnej antikoncepcie.