• Antikoncepcia a výživové doplnky

    , Autor: Lejica

    Dobrý deň, môže účinok orálne užívanej HAK ovplyvniť užívanie výživového doplnku obsahujúci datelinu, pšenicu, aloe? Sú niektoré potraviny/bylinky, ktoré dokážu ovplyvniť účinok HAK okrem lubovnika? Ďakujem.

    Dobrý deň, áno, existuje viacero byliniek, korenín či potravín, ale aj liekov, ktoré môžu vo väčšom množstve ovplyvniť účinok hormonálnej antikoncepcie. Ďatelina, pšenica ani aloe nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Pri konzumácii bežne užívaných potravín a štandardnom stravovaní sa, sa nemusíte obmedzovať.