Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,419 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Môžem byť tehotná?

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať. Užívam antikoncepciu maitalon a už vám druhý blister tabletiek ale keď som ho začala užívať zabudla som užiť druhú tabletku ale hneď som si dala na druhý deň dve to bola sobota potom som už užívala normálne a vo štvrtok som mala styk s manželom chcela by som sa opýtať či by som mohla byť tehotná. Užila som 5 tabletiek pred stykom ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa užije zabudnutá tabletka do 12 hodín od času pravidelného obvyklého užitia, účinok hormonálnej antikoncepcie nie je znížený. Ak ste užili zabudnutú tabletku s nasledujúcou po 12 hodinách od zabudnutia, odporúča sa nasledujúcich 7 dní okrem pravidelne užívanej hormonálnej antikoncepcie aj doplnková forma antikoncepcie (kondóm). Ak uplynulo aspoň 5 dní, myslím si, že to vplyv na tehotenstvo taký zásadný nebude mať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • anti

  , Autor:

  dobrý deň, užívam hatk úplne prvý krát, zajtra začínam 2 balenie. Dnes som si robila test, negatívny ale stále mám podozrenie že som tehotná. Zdá sa mi že mám pevnejšie podbrusko. Môžem byt tehotná? bojím sa moc. ďakujem za odpoved.☺️

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak žívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, tehotenstvo je veľmi málo pravdepodobné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie dochádza aj k zmenám, ktoré popisujete. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Prajem dobrý deň, beriem antikoncepciu Vreya už nejaky ten rok aj pol a do teraz mi stále prisiel menzes na 3-5 deň, antikoncepciu neberiem stale v rovnaky cas ale kazdy den a beriem ju rano aj ked je odporucane večer. Tento mesiac som brala antikoncepciu a od prvého dňa ma bolelo podbrusko nie kazdy den ale možno tak 2-3x do týždňa a taktiež aj prsia ma trosku boleli (presne ako pred menzesom) ale tie ma zacali bolieť týždeň pred ukončením antikoncepcie. Priateľ nepoužíva ochranu, stale ak sa citi ho vyberie a dokončí ho na mne rukou. A v stredu som dokoncila antikoncepciu takže dnes je to uz 4 deň oddychu. Chcela by som sa opýtať ci môžem byt tehotna? Mozno raz som zistila ze som nezjedla tabletku ale hned potom v ten den som si ju dala. A taktiež som sa chcela este opýtať, mala som s priateľom sex on sa nespravil do mna ale na mna a vtedy som si spomenula ze som si nedala antiku tak hneď po sexe som si ju dala. Ale ostatne dni aj dni predtým som ju brala normálne. A taktiež som antiku mala brat na 7 den ale dala som si ju skôr aby mi skor skončil menzes ale to som robila možno tak 2-3 mesiace dozadu moze to mat na to vplyv? Môžem byť tehotná? Dosť sa bojím a mam stres že nepríde menzes. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi malo pravdepodobné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie nemusí dôjsť ku krvácaniu z vysadenia, nejedná sa o menzes v pravom slova zmysle. Áno, väčšinou krvácanie z vysadenia nastáva na 3-5 deň pauzy, ale nemusí tomu tak byť. Nemusíte sa obávať, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • anti

  , Autor:

  Dobry deň užívam úplne prvý krát hatk Aidee, 19.5 koncim prvé balenie. Užívam pravidelne, každý deň , v rovnaký čas, nevynechala som ani jednu.Ale mám stále taký divný pocit že som tehotná, moja hlava si robí čo chce. Menzes by som mala dostať 21.5 alebo 22.5. Čítala som že menzes sa môžeš počas užívania hatk dostaviť aj keď je žena tehotná. Kedy si môžem pre istotu urobiť tehotenský test? A môžem byt tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, pravdepodobnosť tehotenstva je veľmi malá. Nemusíte sa obávať, tehotenský test nie je potrebné realizovať. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o pravú menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia, ktoré štandardne na 2-3 deň pauzy, nemusí sa však dostaviť vôbec, rovnako tak môže byť špinenie počas celého cyklu.

 • Antika

  , Autor:

  Dobrý deň Pán doktor chcem sa informovať beriem pravidelne antikoncepciu momentálne 3 mesiac beží pred 3 týždňami nam ušlo jednu tabletku som deň pred zabudla vziať ale zobral A som v ďalší deň ráno jednu a potom ako stále večer druhú beriem belaru robila som si testy dva a boli negat teraz podľa menstruacie by som mala mať práve plodné dni a strašne ma bolia prsníka ma dotyk aj podbrusko do zobrať na bistra mám ešte 12 tabletiek môžem byť tehotná? Ďakujem vám

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste zabudnutú tabletku užili do 12 hodín od zabudnutia a následne ste pokračovali v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, tehotenstvo je veľmi málo pravdepodobné. Odsledujte si to. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie plodné dni nemáte, ovulácia je blokovaná hormónmi. Spomínané prejavy môžu súvisieť s užívaním hormonálnej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • hak

  , Autor:

  Dobrý deň, hak užívam prvý krát, začala som od 1DC, beriem pravidelne, každý deň v ten isty čas. Dnes mám 8DC. menzes mi meškal a robila som si tehotenský test, bol negatívny, keď prišiel menzes, mala s priateľom nechránený pohl. styk na tretí deň , moj gyn. mi povedal že nemôžem byt tehotná lebo beriem od 1DC. Včera ma začali bolieť prsia a mám jemne kŕče v podbrušku. môžem byt tehotná? alebo je to spôsobené tým že mám prvý hrať v živote hak? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný zvyšok dňa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia sa má užívať v prvý deň menštruácie, čo je zároveň prvým dňom menštruačného cyklu. Ak ste začali užívať hormonálnu antikoncepciu v prvý deň menštruácie a užívate ju pravidelne, tehotná nebudete. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.