Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,854 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • tabletky

  , Autor:

  Dobrý deň, po kolkých hodinách je už antikoncepčná tabletka vstrebaná? Pýtam sa preto, že keby som náhodou mala nejaký tráviaci problém, hnačku, alebo zvracanie, po kolkých hodinách od užitia tabletky sa už nemusím obávat?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po 4 hodinách od užitia by už tabletka hormonálnej antikoncepcie mala byť dostatočne vstrebaná.

Podobné otázky

 • Zabudnutá tabletka

  , Autor:

  Dobrý večer, beriem antikoncepciu Jeanine prvý mesiac. Od začiatku som brala pravidelne, no včera (4.4.) som zabudla tabletu zobrať. Bola to tabletka 16. deň, čiže 3. týždeň, ak sa nemýlim. Keďže som si na to spomenula neskoro, čo už bolo viac ako 12 hodín. Tabletu zo soboty som nevzala, začalo mi už krvácanie, ale vzala som tabletu za nedeľu ako zvyčajne. Mám z toho teraz trošku stres, lebo neviem či som urobila dobre a čo bude nasledovať alebo ako mám postupovať. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do budúcna, ak zabudnete užiť tabletku, užite ju akonáhle si spomeniete, aj keby ste mali užiť 2 tabletky naraz. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, aj napriek špineniu. Nasledujúcich 7 dní však používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

 • Vynechana tabletka

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor, beriem HAK Yadine ako hormon. liecbu pri endometrioze, momentalne beriem tabletky 4.tyzden (tabletky beriem 42/7) a v utorok som tabletku zabudla uzit, pricom sme v ten den mali s priatelom pohlavny styk kde vyvrcholil do mna. Hned na druhy den (uz po 12 hodinach), ako som si vsimla, ze som nevzala tabletku som v stredu uzila 2 naraz, no vcera som zacala mat bolesti v podbrusku, nie silne, ale taky ako keby mierny tlak. Myslite, ze mozem byt tehotna? Alebo mozu bolesti byt zapricinene nejakym zapalom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste zabudnutú tabletku užili až po 12. hodinách, šanca na tehotenstvo tu je. Spomínané bolesti však určite nie sú spôsobené tehotenstvom. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • HAK

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či som okrem 7 dňovej pauzy po doužívaní 21 tabletiek chránená aj na ten 8.deň, kedy začínam večer o 23:30 brať nové tabletky...to znamená, môže sa do mňa partner urobiť v ten deň napr poobede a nie je tu riziko otehotnenia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte nastavený čas užívania na takúto hodinu a užívate tabletky pravidelne o takomto čase, ste chránená. Nie je to 8. deň, ale prvý deň nového cyklu, kedy užijete prvú tabletku z nového blistra . Ak Vám tento čas vyhovuje, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Aidee

  , Autor:

  Dobrý deň.. Chcem sa opýtať mam práve menštruáciu beriem antikoncepciu ako mam vysadiť a či môžem ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia. Ak máte záujem o vysadenia antikoncepcie, môžete prestať užívať tabletky hormonálnej antikoncepcie prakticky kedykoľvek.

 • Vynechaná tabletka

  , Autor:

  Dobrý deň, beriem antikoncepciu tri regol už vyše roka...v stredu mi skončila menštruácia a vo štvrtok som mala začať brať tabletky z nového blistra...vo štvrtok som mala pohlavný styk a večer pred spaním som prvýkrát v živote zabudla užiť tabletku, užila som ju až dnes (piatok) poobede (o 16 hodín neskôr ,ako som mala), moja otázka je teda, či som chránená alebo je tu možnosť tehotenstva?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za istých okolností tu je šanca tehotenstva, hoci je veľmi malá. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.