• Tabletka “deň po”

    , Autor: Zuzana195

    Dobrý deň, mám otázku či po požití tabletky escabelle v prípade oneskorenia HAK je potrebné začať automaticky so 7dňovou pauzou alebo normálne dobrať HAK.

    Dobrý deň, ak užívate hormonálnu antikoncepciu, užitie tabletky emergentnej antikoncepcie (Escapelle) nebolo veľmi rozumné. Rozhádzala ste si tým celý cyklus a do tela dala pomerne silnú dávku hormónov. Na čas bude vhodnejšie hormonálnu antikoncepciu vylúčiť úplne. Keďže nepoznám žiadne okolnosti ani bližšie informácie, typ antikoncepcie, deň cyklu, ... neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.