• Antikoncepcia a hnacka

    , Autor: Barborela

    Dobry vecer, o 17tej som si dala antikoncepciu axia daily, dnes prave prvu placebo tabletku z blistra. Ale o 19tej a potom o 20tej hodine ma prehnalo. Moze to znížiť učinok aj ked som dnes mala zrovna placebo tabletku? Mam si dat ďalšiu, lenze to by mi chybala v baleni a tak by som uzila vlastne len 3 dni placebo,namiesto 4 dni. Alebo si mame nasledne 7 dni davat pozor a pouzit este aj kondom? Budem mat teraz sice menzes, ale potom na 6 a 7 den od hnacky moze byt este ucinok oslabený alebo uz nie ked som dnes mala len placebo. Ďakujem

    Dobrý deň, placebo tabletka neobsahuje hormóny, nemá to vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Nemusíte užívať druhú tabletku, ale pokračujte v klasickom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Nemusíte dodržiavať žiadne dodatočné opatrenia.