• Anesteza a antikoncepcia

    , Autor: shani288

    Dobrý deň,
    užívam antikoncepciu paoletta už 3. rok, teraz idem na operáciu, celková anesteza bude trvať 2-3 hodiny, dnes si budem dávať 13. tabletku z blistra, takže už nestíham vysadiť aspoň 4 týždne pred operáciou. Teoreticky vy som doužívala blister 30.11, operácia bude 16.12, oplatí sa vysadiť? Pretože riskujem že nebudem operovaná, ak by som mala krvácanie.. Aké sú riziká ak budem počas narkózy užívať antikoncepciu?
    Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, o tom, že užívate hormonálnu antikoncepciu jednoznačne v dohľadnej dobe informujte lekárov v zdravotníckom zariadení, kde bude operačný vykon realizovaný. Keďže nepoznám konkrétne informácie ani výsledky vyšetrení, neviem sa objektívne vyjadriť, ale v niektorých prípadoch sa výkon zkontraindikuje práve kvôli užívaniu hormonálnej antikoncepcie.