Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,811 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Antikoncepčný krúžok

  , Autor: Alexandra

  Dobrý večer používam antikoncepčný krúžok ornibel a normálne ho mám v pošve 3 týždne a potom 1 týždeň pauza počas ktorého mám menštruáciu ale teraz nechtiac som krúžok malá v sebe 4 týždne? Čo teraz prosím mám robiť dať si nový či nedať si nový krúžok a mať týždeň pauzu ? Ďakujem za skoru odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste si zabudli vybrať krúžok a ponechali ho medzi 3. a 4. týždňom, ešte vždy Vás chráni pred otehotnením. Majte pravidelné týždňové obdobie bez krúžku a následne si zaveďte nový krúžok. Ak ste si však ponechali svoj krúžok dlhšie ako 4 týždne, existuje možnosť otehotnenia. V takom prípade navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Antikoncepčný krúžok

  , Autor:

  Dobrý deň, začala som používať antikoncepčný krúžok Teyla pred 11-timi dňami. Chcela by som sa opýtať, či je v poriadku, že aj po menštruácii stále krvácam a špiním. Asi pred dvomi rokmi som vysadila klasickú antikoncepciu z tohto istého dôvodu, kedy som krvácala mesiac a pol vkuse. Môj gynekológ tvrdí, že je to úplne normálne, že vraj si na nové hormóny musí telo zvyknúť. Mám samozrejme aj iné vedľajšie účinky, ako sú napríklad akné, bolesti hlavy a nevoľnosť. Je to podľa Vás v poriadku alebo mám antikoncepciu radšej vysadiť? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania novej hormonálnej antikoncepcie sa spomínané ťažkosti môžu objaviť. Záleží od intenzity a početnosti vedľajších a nežiadúcich účinkov. Keď nežiadúce účinky prevýšia pozitívny a očakávaný účinok hormonálnej antikoncepcie, bude vhodné pouvažovať o jej vysadení. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcny kruzok

  , Autor:

  Dobry den,mam otazku.Uzicam HAK a presla som z tabletkovej formy na antikoncepcny kruzok....26.1 som mala teda zacat brat lieky,ale to som zaviedla kruzok posledna tabletka by sa teda uzila 15.2 mam v ten den vybrat kruzok alebo az 16.2??Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálny krúžok vyberte 21 dní odo dňa vloženia, teda 16.2. Počas týždňovej pauzy bez zavedeného vaginálneho krúžku by sa malo dostaviť krvácanie na 2 - 3 deň. Následne si nový krúžok zaveďte 23.2. aj keď sa špinenie ešte neskončí.

 • Fragmin

  , Autor:

  Dobry den prajem na kolko je sobota skoro rano tak neviem co mam robit .
  Uz treti den uzivam fragmin injekcie na riedenie krvy .
  Uzivam dlhodobo antikoncepcny kruzok nuvaring ktory si mam vybrat az v utorok a do troch sni dostanem menstruaciu.
  No problem je ten ze od vcera som zacala spinit je to zatial hnede ale mam pocit ze je toho via a akoby menstruacia sa blizi aj ked mam ten nuvaring aplikovany.
  Co to moze znamenat?
  Mam si ho nadalej nechat alebo vybrat?
  Dakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, neviem z akého dôvodu si picháte nízkomolekulárny heparín ani kto Vám ho predpísal a či sú všetci lekári oboznámení s tým, že užívate hormonálnu antikoncepciu, pretože užívanie hormonálnej antikoncepcie s nízkomolekulárnym heparínom je kontraindikované. Keďže nepoznám informácie, okolnosti ani príčinu užívania nízkomolekulárneho heparínu, odporúčam si NuvaRing vybrať čo najskôr a navštíviť jednak Vášho obvodného gynekológa, ale aj lekára, ktorý Vám nízkomolekulárny heparín predpísal.

 • KRÚŽOK

  , Autor:

  Dobrý deň, začala som používať prvý krát antikoncepčný krúžok pričom som predtým žiadnu inú antikoncepciu neužívala. Včera 7.8. som dostala menštruáciu takže som si zaviedla krúžok, o tri týždne si ho vytiahnem a mala by mi prísť zase ďalšia menštruácia okolo 30.-31.8.? takže tento prvý krát budem bez menštruácie len niečo vyše dvoch týždňov?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálny antikoncepčný krúžok si po 3 týždňoch vytiahnete na jeden týžden, menštruácia by sa mala dostaviť do 2-3 dní. Po týždni bez krúžku si opäť zavediete nový vaginálny krúžok.

 • antikoncepčný krúžok

  , Autor:

  Dobrý deň,

  nechala som si predpísať antikoncepčný krúžok. Doktora som sa pýtala, či za prvý deň menštruácie možno považovať špinenie? Povedal mi, že ano. Špinenie nastalo teraz v pondelok 15.7. kedy som zaviedla krúžok podľa návodu. Bolo to slabé špinenie presne tak ako to mávam normálne prvé dva dni. Teraz bolo špinenie 3 dni veľmi slabé. Normálne mávam 5-6 dní . Chcem sa spýtať, či krúžok može nejak ovplyvniť priebeh menštruácie? Bola som aj dosť v strese. Navyše teraz cítim v podbrušku niečo ako pred menštruáciou tak som z toho zmetená. Tehotenský test som si robila a bolo negatívny. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálny krúžok sa zavádza prvý deň menštruačného krvácania, obsahuje dva hormóny, môže mať vplyv na intenzitu ako aj dĺžku menštruácie. Počas užívania vaginálnych antikoncepčných krúžkov sa môžu Vami popisované a podobné pocity vyskytnúť. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.