• Antikoncepčný krúžok

    Dobrý deň, omylom som vybrala antikoncepčný krúžok o deň skôr a bohužiaľ som ho už aj vyhodila. Nemám po ruke ani nový nakoľko sa domov vrátim až o 15:00. Čo mám prosím Vás robiť v tomto prípade?

    Dobrý deň, nevadí, že ste si vybrali vaginálny antikoncepčný krúžok o deň skôr. Realizujte si teraz sedemdňovú pauzu, ktorá teda začne o deň skôr ako bolo v pláne a následne po sedemdňovej pauze si zaveďte nový vaginálny antikoncepčný krúžok. Cyklus sa Vám tak síce posunie o deň, ale budete aj naďalej plne chránená.