• Vysadenie antikoncepcie

    , Autor: Peta12

    Dobrý deň mám otázku. Chcela by som vysadit antikoncepciu ktorú užívam rok a pol. Zobrala som poslednú tabletku v piatok, v nedeľu som mala nechaneny sex s ejakulaciou. Ak som správne čítala mám proste prestať brať tabletky z ďalšie blistra? A môžem ostať po vysadení tehotná ak nebudem mať sex ? Ďakujem.

    Dobrý deň, ak chcete vysadiť hormonálnu antikoncepciu, môžete to urobiť v ktorejkoľvek fáze cyklu, asi najlepšie je dobrať blister a počkať na krvácanie z vysadenia. Následne už nezačať s užívaním ďalšieho blistra. Bez pohlavného styku sa otehotnieť prirodzene nedá. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk v čase, keď ste už neužívala tabletky, nepoznám všetky okolnosti ani druh užívanej antikoncepcie, v závislosti od toho tu riziko tehotenstva je.