• antikoncepčný krúžok

    , Autor: jeanni

    Dobrý deň,

    nechala som si predpísať antikoncepčný krúžok. Doktora som sa pýtala, či za prvý deň menštruácie možno považovať špinenie? Povedal mi, že ano. Špinenie nastalo teraz v pondelok 15.7. kedy som zaviedla krúžok podľa návodu. Bolo to slabé špinenie presne tak ako to mávam normálne prvé dva dni. Teraz bolo špinenie 3 dni veľmi slabé. Normálne mávam 5-6 dní . Chcem sa spýtať, či krúžok može nejak ovplyvniť priebeh menštruácie? Bola som aj dosť v strese. Navyše teraz cítim v podbrušku niečo ako pred menštruáciou tak som z toho zmetená. Tehotenský test som si robila a bolo negatívny. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, vaginálny krúžok sa zavádza prvý deň menštruačného krvácania, obsahuje dva hormóny, môže mať vplyv na intenzitu ako aj dĺžku menštruácie. Počas užívania vaginálnych antikoncepčných krúžkov sa môžu Vami popisované a podobné pocity vyskytnúť. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.