Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,392 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • antikoncepčný krúžok

  , Autor:

  Dobrý deň,

  nechala som si predpísať antikoncepčný krúžok. Doktora som sa pýtala, či za prvý deň menštruácie možno považovať špinenie? Povedal mi, že ano. Špinenie nastalo teraz v pondelok 15.7. kedy som zaviedla krúžok podľa návodu. Bolo to slabé špinenie presne tak ako to mávam normálne prvé dva dni. Teraz bolo špinenie 3 dni veľmi slabé. Normálne mávam 5-6 dní . Chcem sa spýtať, či krúžok može nejak ovplyvniť priebeh menštruácie? Bola som aj dosť v strese. Navyše teraz cítim v podbrušku niečo ako pred menštruáciou tak som z toho zmetená. Tehotenský test som si robila a bolo negatívny. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálny krúžok sa zavádza prvý deň menštruačného krvácania, obsahuje dva hormóny, môže mať vplyv na intenzitu ako aj dĺžku menštruácie. Počas užívania vaginálnych antikoncepčných krúžkov sa môžu Vami popisované a podobné pocity vyskytnúť. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Fragmin

  , Autor:

  Dobry den prajem na kolko je sobota skoro rano tak neviem co mam robit .
  Uz treti den uzivam fragmin injekcie na riedenie krvy .
  Uzivam dlhodobo antikoncepcny kruzok nuvaring ktory si mam vybrat az v utorok a do troch sni dostanem menstruaciu.
  No problem je ten ze od vcera som zacala spinit je to zatial hnede ale mam pocit ze je toho via a akoby menstruacia sa blizi aj ked mam ten nuvaring aplikovany.
  Co to moze znamenat?
  Mam si ho nadalej nechat alebo vybrat?
  Dakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, neviem z akého dôvodu si picháte nízkomolekulárny heparín ani kto Vám ho predpísal a či sú všetci lekári oboznámení s tým, že užívate hormonálnu antikoncepciu, pretože užívanie hormonálnej antikoncepcie s nízkomolekulárnym heparínom je kontraindikované. Keďže nepoznám informácie, okolnosti ani príčinu užívania nízkomolekulárneho heparínu, odporúčam si NuvaRing vybrať čo najskôr a navštíviť jednak Vášho obvodného gynekológa, ale aj lekára, ktorý Vám nízkomolekulárny heparín predpísal.

 • KRÚŽOK

  , Autor:

  Dobrý deň, začala som používať prvý krát antikoncepčný krúžok pričom som predtým žiadnu inú antikoncepciu neužívala. Včera 7.8. som dostala menštruáciu takže som si zaviedla krúžok, o tri týždne si ho vytiahnem a mala by mi prísť zase ďalšia menštruácia okolo 30.-31.8.? takže tento prvý krát budem bez menštruácie len niečo vyše dvoch týždňov?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálny antikoncepčný krúžok si po 3 týždňoch vytiahnete na jeden týžden, menštruácia by sa mala dostaviť do 2-3 dní. Po týždni bez krúžku si opäť zavediete nový vaginálny krúžok.

 • Dobry vecer

  , Autor: Denulik

  Dobry vecer chcem sa opytat ze ci sa antikoncepcny kruzok moze dostat az tak daleko ze ho neviem vybrat?zaviedla som ho 1 den menstruacie a dnes 3 den ho neviem najst pouzivala som tampon tak sa chcem opytat ci som ho mohla snim vybrat alebo sa mi posunul hlbsie a co mam robit dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa stať, že zavedením tampónu ste si vaginálny antikoncepčný krúžok posunuli hlbšie. Skúste si čupnúť a skúsiť vaginálny krúžok nájsť. Ak sa Vám to nepodarí, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Je možné aj to, že sa vypudil z pošvy. Pri gynekologickom vyšetrení sa to zistí.

 • kružok

  , Autor: tina

  Dobrý večer. Asi pred 7 dňami som si prvý krat zaviedla antikoncepčny kružok. Hned v prvý deň menštruacie. Mavam menzes maximalne 5 dni aj to velmi slabý. Lenže teraz ešte stale špiním po 7 dňoch a navyše som si nenahmatala krúžok. Je dosť možne že mi vypadol??
  Ďakujem za odpoveď.

  S pozdravom Martina

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, závisí od druhu a typu antikoncepčného krúžku. Možné je aj to, že vypadol alebo je len posunutý. Pre jednoznačné zistenie navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • antikoncepcny kruzok

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň,
  chcela by som sa informovať ohľadom antikoncepčného krúžku. Dnes som dostala menštuáciu, takže si prvýkrát idem zaviesť krúžok. Neviem ale nikde zistiť, či po zavedení krúžku mi skončí menštuácia do pár hodín a potom po vybratí po 3 týždňoch mi začne normálne menštuácia? Všade sa dočítam že po 3 týždňoch mi začne normálne ale nikde nie je písané , že či prvýkrát po zavedení krúžku mi skončí alebo neskončí menštuácia a ak áno kedy? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  menštruácia vám neskonči hneď, môže byť úplne normálna, prípadne sa môže aj skrátiť.