Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,459 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Nuvaring

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Užívam antikoncepciu nuvaring už asi rok, A vždy ju používam podľa predpisu po 21 dňoch vytiahnem krúžok a nasleduje obdobie 7dni oddychu kedy mi vždy príde Menštruácia na 4. deň bez antikoncepcie no teraz sa mi stalo že menštruácie mi prišla hneď po dvoch dňoch po vytiahnutí antikoncepcie. Aká môže byť príčina predčasnej menštruácie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete byť v kľude, krvácanie po vytiahnutí Nuvaringu môže nastať aj na druhý deň po odstránení Nuvaringu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Fragmin

  , Autor:

  Dobry den prajem na kolko je sobota skoro rano tak neviem co mam robit .
  Uz treti den uzivam fragmin injekcie na riedenie krvy .
  Uzivam dlhodobo antikoncepcny kruzok nuvaring ktory si mam vybrat az v utorok a do troch sni dostanem menstruaciu.
  No problem je ten ze od vcera som zacala spinit je to zatial hnede ale mam pocit ze je toho via a akoby menstruacia sa blizi aj ked mam ten nuvaring aplikovany.
  Co to moze znamenat?
  Mam si ho nadalej nechat alebo vybrat?
  Dakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, neviem z akého dôvodu si picháte nízkomolekulárny heparín ani kto Vám ho predpísal a či sú všetci lekári oboznámení s tým, že užívate hormonálnu antikoncepciu, pretože užívanie hormonálnej antikoncepcie s nízkomolekulárnym heparínom je kontraindikované. Keďže nepoznám informácie, okolnosti ani príčinu užívania nízkomolekulárneho heparínu, odporúčam si NuvaRing vybrať čo najskôr a navštíviť jednak Vášho obvodného gynekológa, ale aj lekára, ktorý Vám nízkomolekulárny heparín predpísal.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som skončiť s užívaním antikoncepcie. Užívam Nuvaring. Chcela by som sa spýtať, koľko dní pred vybratím krúžku Nuvaring môžem mať nechránený styk, keď ďalší krúžok si už nevložím. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nechránený pohlavný styk môžete mať počas doby vloženého NuvaRingu a posledný odporúčam 2-3 dni pred plánovaným vybratím NuvaRingu. Používanie NuvaRingu môžete ukončiť kedykoľvek chcete. Ak prestanete používať NuvaRing, pretože chcete otehotnieť, musíte pred pokusom otehotnieť počkať na prvú menštruáciu. Toto vám pomôže vypočítať si termín pôrodu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nuvaring a espumisan

  , Autor:

  Dobrý deň, rada by som sa uistila, či pravidelné užívanie lieku Espumisan proti nadúvanie neznižuje účinok antikoncepcie Nuvaring. Ďakujem

 • Nuvaring a vaginalny gel

  , Autor:

  Dobrý deň, prešla som z tabletovej HAK na vaginálny krúžok Nuvaring. Doteraz som na zvlhčenie pri sexe používala vaginálny gél Hydrofemin gél. V príbalovom letáku píšu, že gél sa nesmie používať s vaginálnou antikoncepciou. Prosím vás, aký gél na zvlhčenie by som mohla používať spolu s Nuvaringom, aby to neznížilo jeho účinok? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri užívaní vaginálnej hormonálnej antikoncepcie nie je kontraindikované použitie lubrikačných gélov na vodnej báze.

 • Nuvaring

  , Autor: Caroline

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Používam antikoncepciu Nuvaring (krúžok). Včera t.j. 6.3. 2019 som si ho mala vybrať, no zabudla som. Kedy si ho mám teraz vybrať ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vyberte si ho čo najskôr, krvácanie z vysadenia by malo dôjsť na 2-3 deň. Tým, že ste si zabudli vybrať Nuvaring včera, ste si posunuli cyklus o deň. Další Nuvaring si zaveďte o týžden zhruba v rovnakom čase, ako si vyberiete súčasný.