• Teliesko IUB

    , Autor: M_ariana

    Dobrý deň, rada by som sa vás spýtala na váš názor na nehormonálne teliesko, alebo teda loptičku IUB. Viem, že je to novinka a môže sa zaviesť aj ženám, ktoré ešte nerodili. Aké s ním máte skúsenosti? Odporučili by ste ho žene, ktorá ešte nerobila a nemôže alebo nechce užívať hormonálnu antikoncepciu? A aká je jeho spoľahlivosť v porovnaní s tabletkovou HAK? Ďakujem

    Dobrý deň, IUB sme už zavádzali aj pacientkám, ktoré ešte nerodili. Je však pravda, že vnútromaternicové teliesko je vhodnejšie skôr pre ženy, ktoré už rodili. Spoľahlivosť je porovnateľná s hormonálnou antikoncepciou. IUB sa zavádza na 5 rokov. Keďže je však toto teliesko na trhu menej ako 5 rokov, výsledky a názory od našich pacientiek zatiaľ nemáme.