• Neskoro užitá tbl

    , Autor: Dorittka

    asi 7 rokov užívam pravidelne HAK bez zabudnutia či vynechania tbl, no teraz sa mi stalo,že som neužila 7-mu tbl v prvom týždni, a zistila som to až pri užití 8ej...vzala som si dve naraz ako je to napísané v príbalovom letáku, no mali sme s priateľom ten deň(kedy bola vynechaná) necharánený sex...Môžem byť tehotná? Mám si urobiť test? Ďakujem veľmi pekne za radu

    Dobrý deň, ak ste užili zabudnutú tabletku po viac ako 12 hodinách, účinnosť hormonálnej antikoncepcie môže byť znížená. Nasledujúci týžden by som odporúčal aj doplnkovú formu antikoncepcie. Ak ste mali nechránený pohlavný styk v čase užitia, tehotenstvo nie je vylúčené. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.