• Antikoncepcia

    , Autor: kika523

    Dobrý deň, som pravidelná užívatelka antikoncepcie Belara, ktorú užívam v čase 19:00. Dnes som vracala o 0:54 a potom o 1:20. Som stále chránená?

    Dobrý deň, ak bolo vracanie až po viac ako 5 hodinách od užitia tablety hormonálnej antikoncepcie, účinok hormonálnej antikoncepcie by mal byť zachovaný. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Do budúcna ak sa u vás do 4 hodín po užití tablety vyskytne vracanie alebo hnačka, je možné, že liečivé látky Belary sa dostatočne nevstrebú do vášho organizmu a vtedy je potrebné ihneď užiť ďalšiu tabletu. Ak je to možné, túto tabletu je potrebné užiť do 12 hodín od poslednej tablety a pokračovať v užívaní Belary v obvyklom čase. Teraz odporúčam dostatočný pitný režim a diétne opatrenia.